Zjednodušujeme našim zákazníkům přechod na alternativní pohony

Silniční doprava se mění a my jsme tu pro vás, abychom vás touto cestou provedli. Zatímco alternativní paliva jsou u kamionů na vzestupu, elektřina již dávno představuje řešení pro flotily osobních aut.

S vědomím, že vozidla v EU produkují okolo 12 % celkových emisí oxidu uhličitého, cítí EUROWAG zodpovědnost aktivně přispívat k transformaci silniční dopravy a vytváří proto udržitelná a ekologická řešení.

Od loňského roku přidáváme čerpací stanice s alternativními palivy do naší pečlivě vytvořené akceptační sítě více než 15 000 čerpacích stanic napříč Evropou. Máme za to, že zemní plyn ve formě LNG a CNG je vstupní branou do odvětví alternativních paliv. V roce 2019 jsme získali dotaci na výstavbu LNG čerpacích stanic, které v rámci rozvoje LNG infrastruktury ve střední Evropě plánujeme postavit na našich stávajících čerpacích stanicích v České republice.

Současně také pečlivě sledujeme vývoj trhu s vodíkem a syntetickými palivy a jsme připraveni je zavést hned, jakmile se ukáží jako smysluplné alternativy pro odvětví dopravy.

Zemní plyn a vodík však nejsou jedinými alternativními řešeními silniční dopravy. Mluvíme-li o osobních vozidlech, firmám už teď nabízíme mnoho produktů a funkcí pro provoz jejich elektromobilů. Při vývoji telematiky pro elektrická a plug-in hybridní vozidla jsme vycházeli ze zkušeností našich klientů jako jsou Pražská energetika nebo MONETA Money Bank. Naše řešení sběru dat z elektromobilů přichází v současnosti ve dvou variantách – telematická jednotka série 82x s pevnou instalací uvnitř vozidla, nebo mobilní a přenosné zařízení Vectronics 845. Naše telematika si v rámci jedné flotily poradí se všemi typy alternativních pohonů a umí data z nich sjednotit.

Další produkt pro čistou mobilitu skupiny Eurowag vzešel ze spolupráce se společností Sygic. Jedná se o tzv. EV mód (Electric Vehicle Mode) v rámci globálně fungující aplikace Sygic GPS navigace. Tento mód je určen pro uživatele elektrických a plug-in hybridních automobilů a má přístup k více než 160 000 nabíjecím bodům po celé Evropě. Tato navigace zjednodušuje řidičům život plánováním trasy s ohledem na nabíjecí body po cestě, zobrazením dostupnosti nabíjecího bodu nebo dokonce platbou za nabíjení. To vše je poskytováno zdarma!

Jakmile eletromobilita prolomí hranice světa kamionů, budeme vás okamžitě zásobovat žhavými novinkami a souvisejícími řešeními.

  • 42
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

blogy