Jak vybrat tankovací kartu – 7 věcí, které byste měli při výběru zvážit

Palivo je pro přepravní společnosti zcela jistě jedním z největších výdajů, a to bez ohledu na jejich velikost či obrat. Tankovací karty fungují na stejném principu jako běžné kreditní či debetní karty – v okamžiku platby jednoduše použijete kartu u platebního terminálu na čerpací stanici. Tankovací karta nejenže sníží vaše celkové náklady za palivo, ale také zjednoduší celý proces jeho účtování.. 

V současné době je na trhu mnoho druhů tankovacích karet, mezi kterými si můžete vybrat. Zvolit tu správnou může být poměrně složité. Proto vám přinášíme seznam sedmi důležitých bodů, které byste měli při výběru té správné tankovací karty pro vaši společnost zvážit:

 

 • 1) Zjistěte si ceny paliva a jakým způsobem jsou na vašich oblíbených čerpacích stanicích vypočítávané

Pokud platíte pomocí tankovací karty, může se totemová cena lišit od ceny, kterou nakonec zaplatíte. Lze tak výrazně snížit náklady, ale dávejte pozor na přidružené podmínky či poplatky. Ne všechny karty jsou si rovny, a proto je důležité vědět, kolik v současné době za palivo utrácíte. Pak požádejte poskytovatele karty o informace, jaké možnosti nabízí a jaké výhody z nich plynou.

Struktura cen se také může lišit. Zjistěte si co nejvíc detailů o tom, jak se s danou kartou budou vypočítávat ceny na vašich oblíbených čerpacích stanicích.

Eurowag nabízí konkurenceschopné ceny, které vždy budete znát dopředu. Nemusíte se obávat ani skrytých poplatků. Všechny vaše výdaje uvádíme přehledně na jedné faktuře s podrobnými údaji. Rychle tak zjistíte, jak efektivně vaše společnost hospodaří s palivem.

 • 2) Zkontrolujte, zda akceptační síť pokrývá vaše trasy

Také je důležité zvážit akceptační síť vaší tankovací karty. Někteří poskytovatelé karet operují pouze v určitých oblastech, zatímco jiné karty budou přijímány pouze u specifických čerpacích stanic. Proto je důležité si zvolit poskytovatele, jenž pokryje všechny klíčové čerpací stanice podél tras v regionech, kde nejvíce jezdíte.

 • 3) Zákaznická podpora, která “mluví vaší řečí”

Ujistěte se, že poskytovatel vaší tankovací karty nabízí zákazníkům dostatečnou podporu, která vám bude schopna vysvětlit vše potřebné, zodpovědět všechny vaše dotazy a která vám bude k dispozici 24 hodin denně.  Také si ověřte, že bude mluvit jazykem, jemuž vy i vaši řidiči budete rozumět - bez přehnaného žargonu. Pamatujte, že zákaznickou podporu bude v případě problémů na čerpací stanici volat většinou řidič.

Pro pohodlí svých zákazníků má Eurowag nepřetržitě dostupný klientský portál i zákaznickou podporu na telefonu, která hovoří více než 20 jazyky.

 • 4) Faktury by měly být přehledné a všechny transakce jasně uvedené

Tankovací karta vám pomůže snížit administrativní náklady a čas, který trávíte sledováním spotřeby paliva. Zvolte si takového poskytovatele, jenž je transparentní při vykazování vašich nákladů za palivo. Tankovací karty také znamenají, že za tyto transakce už není nutné schovávat účtenky, takže problémy se ztrácenými stvrzenkami zcela vymizí.

Eurowag vám umožní nepřetržitý přístup k vašemu účtu, kde můžete snadno zkontrolovat transakce za palivo a stáhnout si detailní reporty a faktury. Vedení účetnictví se tímto zjednoduší, takže i za něj budete mít nižší náklady. Budete mít vše zcela pod kontrolou, a to přímo z pohodlí vašeho domova či kanceláře.

 • 5) Kreditní limit, platební podmínky a fakturační cyklus, který vyhovuje vaší společnosti

Kreditní limit je vždy stanoven individuálně v závislosti na vašich finančních výsledcích a zárukách, které budete schopni poskytnout. Čím menší riziko na sebe bere poskytovatel tankovací karty, tím je kreditní limit výhodnější. Nezapomeňte si zjistit platební podmínky a fakturační období, které by se vztahovaly na vaši společnost – pamatujte, že úspěch každé přepravní společnosti závisí na efektivním řízení cash-flow.

 • 6) Ztracená či ukradená karta? Ujistěte se, že zabezpečení vaší karty bude splňovat nejvyšší standardy

Pokud srovnáte platby tankovacími kartami například s hotovostí, najdete mnoho výhod především v oblasti bezpečnosti a funkčnosti. Podrobné informace o každé transakci sníží riziko, že zaměstnanci začnou systém zneužívat a vy zároveň budete mít větší přehled o tom, zda jsou vozidla využívána pro schválené účely. Bezpečnost by měla být prioritou, a proto ji nezapomeňte prodiskutovat s poskytovatelem karty.

 • 7) Dodatečné služby

Zeptejte se případného poskytovatele karty, zda nabízí dodatečné služby jako refundace daní, platby mýtného, správu vozového parku atd. Poskytovatel by měl vyhodnotit vaše potřeby a pak vám nabídnout tu nejvhodnější palivovou kartu.

Hledáte tu pravou tankovací kartu právě teď? Společnost Eurowag nabízí celou řadu palivových karet, které jsou vhodné pro všechny druhy společností. Ať už dáváte přednost kartě s dobrými platebními podmínkami či předplacené kartě, jsme tu proto, abychom vám pomohli.

 • 85
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

blogy