Spočítejte si SIM karty ve Vašem automobilu!

Odborníci naznačují, že až 50 % nových automobilů je již v současnosti nějakým způsobem propojeno. Do roku 2030 budou všechna vozidla vyráběna alespoň s určitým aspektem propojitelnosti a předpokládá se, že 25 % z nich bude do roku 2030 plně autonomní.

Ve skutečnosti je možné, že auto, které dnes řídíte, je chytřejší, než si myslíte a již má v sobě více než jednu SIM kartu. Podívejte se na tohle:

První SIM karta – E-Call

Představte si nebezpečnou dopravní nehodu na opuštěné cestě. Životy cestujících jsou v ohrožení, ale nikdo není kolem a nikdo o tom neví. V tu chvíli nastupuje e-call: od března 2018 jsou všechna nová vozidla prodávaná v EU vybavena systémem SOS. Systém vyměří rozsah a závažnost nehody. E-call Vám také pomůže při cestování do zahraničí – je navržen tak, aby překonal jazykové bariéry, což uživatelům přivede pocit bezpečí kdekoliv v EU. Systém může být instalován v nových vozech, ale může být také dodatečně instalován do již existujících.

Druhá SIM karta – Telematická jednotka

Uvažovali jste někdy o softwaru určenému pro analýzu pohybů vozidel a lepší plánování? Často se říká, že budoucnost je nyní, a to platí i pro telematickou jednotku.

Sledování vozidel využívá většinou technologií GPS a GSM a umožňuje společnostem snížit náklady pomocí jejich efektivnějšího cestování. Ačkoli by se někteří řidiči mohli domnívat, že je toto zařízení vytvořeno pro narušování jejich soukromí, po seznámení s ním na něj většinou změní názor. Díky tomu je společnost konkurenceschopná a cesta lépe plánována skrze analýzu jízdních stylů.

Třetí SIM karta – Hotspot vozidla

Toto je něco pro ty, které už nebaví být při cestování neustále offline. Zařízení se nyní prodává zhruba za 100 USD, ale v blízké době se očekává zlevnění, protože jeho popularita stále roste. Jejich klíčovou vlastností je umožnit řidičům i cestujícím připojit svá zařízení na hotspot. Hotspot ve vozidle Vám neumožní pouze používání e-mailu, sociálních sítí nebo prohlížení internetu, ale dovolí psát dokumenty, stahovat soubory, streamovat videa atd. – kdykoliv budete chtít.

Čtvrtá SIM karta – Propojené služby

Jste uživatel mobilního telefonu s velkým množstvím aplikací ve Vašem zařízení? BMW Vám umožňuje propojit Vaše sociální sítě a ostatní aplikace s Vaším vozem. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se do svého BMW ConnectedDrive účtu a propojit jej s ostatními aplikacemi. Znovu to tedy vypadá jako důkaz toho, že budoucnost se děje tady a teď - s BMW Connected Drive Vás může Váš dům „rozpoznat“, otevřít garáž, rozsvítit světla a nastavit vytápění dle Vašeho přání. A zobrazování textových zpráv na Vaší palubové desce? Získání a zasílání e-mailů o vaší poloze pokaždé, když zaparkujete své auto? To jsou jen příklady toho, co můžete získat z připojení Vašeho BMW.

1- https://mck.co/2xeoBea

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

blogy