Hotline

9 jednoduchých rad, jak zlepšit věrnost vašich řidičů

Pokud podnikáte v oblasti logistiky, víte o dramatickém problému s nedostatkem řidičů, zatím co se musíte vyrovnat s nárůstem objednávek na transport produktů po evropských silnicích. Tento trend logicky zintenzivňuje konkurenci mezi společnostmi, které v tomto oboru podnikají a hledají trénované a kvalifikované řidiče. Pro řidiče je na druhou stranu nyní velmi výhodné a jednoduché změnit zaměstnavatele.

Přinášíme vám zkušenosti firem, které zvládají tento tlak a řidiči od nich neodcházejí:

-        Investujte do mladých lidí – najměte a trénujte mladé lidi z vaší oblasti a probuďte v nich entuziasmus o vaši společnost. Systematicky je trénujte a pomáhejte jim v růstu. Je velice pravděpodobné, že budete růst spolu!

-        Ujistěte se, že vaše flotila jde s dobou! – nové kamióny je hezké řídit a většinou mají větší a komfortnější kabiny pro řidiče. Ujistěte se, že investujete do kabin pro řidiče, jelikož pro ně znamenají druhý domov! 

-        Spojte řidiče na cestách! – nové mobilní aplikace pomáhají přežít dlouhou dobu samoty a řidiči si můžou poklábosit. Tyto aplikace vám zároveň můžou pomoci v logistice.

-        Dobrá atmosféra na pracovišti je rozdílovým prvkem – dejte svým řidičům možnost strávit čas s kolegy napříč společností – zaměstnanecké párty a speciální události jako například jízdy na kamiónech budou velice vděčné.

-        Oceňte své řidiče – a to tak, že jim poskytnete speciální benefity jako např. jídlo zdarma nebo vstupenky na sport. Diskutujte je se svými partnery, kteří vám prodávají naftu a domluvte pro své řidiče speciální podmínky!

-        Pomozte řidičům vyrovnat osobní a profesionální život – nabídněte jim flexibilní pracovní dobu, aby měli čas na návštěvy lékařů nebo rodinné události.

-        Zbavte se monotónnosti – nabídněte řidičům různé přepravní trasy a poslouchejte jejich preference.

-        Buďte dostupný pro své řidiče – buďte kontaktovatelný v maximální možné míře. Přináší to výhody pro obě strany: dozvíte se, co se děje mezi řidiči, a můžete reagovat tak rychle, jak je to potřebné!

-        Plaťte lépe – v neposlední řadě, peníze jsou taktéž formou poděkování. Zvažte platit více než je standard a plaťte včas! Oceňte dobré chování každého zaměstnance bonusem, který je možné dosáhnout excelentním chováním a výkonem.

Řekněte nám, jestli vám to pomohlo! 

Kontaktujte nás

Vyberte si kartu na míru

Karty Eurowag  jsou uzpůsobené přímo na míru Vašemu podnikání

Řešení pro velké a střední dopravní společnosti

Pro tyto společnosti je ideálním řešením palivová karta Eurowag One.

Více o Eurowag One

Řešení pro spediční společnosti

Speciálně pro spedice a jejich smluvní dopravce jsme navrhli unikátní produkt – kartu Eurowag Vector.

Více o Eurowag Vector

Řešení pro menší dopravce

Přímo pro menší dopravce a firemní vozidla je navržena předplacená karta Eurowag Easy.

Více o Eurowag Easy

Řešení pro firmy s flotilami osobních a dodávkových vozidel                           

Přímo pro firmy s flotilami osobních vozidel je navržena předplacená karta Eurowag Fleet.

Více o Eurowag Fleet