Pět nejlepších navigačních aplikací pro nákladní vozidla

Život na silnici je plný stresu a nepředvídatelných situací. Nikdy nevíte, co na vás číhá za rohem, zvlášť po dlouhém dni za volantem několikatunového kamionu.

Žijeme však v době rychlého rozvoje technologií, všechno, co děláme, je často na technologii závislé a díky ní je nyní možné vyhnout se spoustě různých nepříjemnostem. Rychle se vyvíjející aplikace pronikly takřka do všech aspektů všedního života a leccos nám usnadnily. Tady je tedy pět nejlepších aplikací pro nákladní vozidla, které budou užitečné každému řidiči a stanou se pro něj nezbytností.

1) PTV Navigator

PTV Navigator je aplikace navržená přímo pro řidiče nákladních vozů a nabízí různé funkcionality užitečné pro řidiče. Plánování trasy zohledňuje aktuální situaci na silnicích a omezení týkající se velikosti či hmotnosti vozidla. Dále nabízí parkovacího asistenta, nejnovější dopravní informace a automatickou aktualizaci doby dojetí do cíle. Díky všem těmto funkcím je aplikace mezi řidiči nákladní vozidel velice populární.

Cena aplikace v operačním systému Android začíná na 550 Kč.

2) Waze

Aplikace Waze je ideální volbou pro použití ve městech, protože nabízí on-line aktualizaci informací o dopravních zácpách, nehodách, uzavírkách, policejních kontrolách a dalších okolnostech. V případě jakýchkoli změn na zvolené trase vás automaticky přesměruje. Můžete v ní také vyhledávat místa nejen podle adresy, ale také podle názvů, což je u kaváren a obchodů ohromná výhoda.

Navigace Waze funguje pouze s internetem.

Aplikace je dostupná pro operační systémy iOS a Android.

3) CoPilot GPS

Je těžké soutěžit s navigačními giganty, jako jsou Google Maps nebo Waze, ale pokud přijde na používání v režimu off-line, je to možné. CoPilot GPS je perfektní aplikací pro situace, kdy jste v zahraničí a nechcete utrácet za roaming nebo zastavovat na každé benzínce s Wi-Fi a aktualizovat si Google Maps. Tato aplikace má hlasovou navigaci turn-by-turn a poskytuje informace o provozu.

Dostupnost map off-line je jediným hlavním rozdílem mezi aplikacemi Google Maps a CoPilot GPS, takže pokud nemáte problém s připojením na internet, bezplatné aplikace Google Maps nebo Waze jsou výhodnější.

CoPilot GPS je dostupná pro operační systémy iOS a Android za 9,99 $.

4) Plánovač trasy InRoute

Tato aplikace je ideální pro dlouhé, nepřímé cesty s mnoha přestávkami na spánek a jídlo. Řidič si může zvolit trasu a intuitivně označit místa, kde a kdy chce zastavit s ohledem na počasí a zatáčky na vozovce a převýšení silnice, což je velmi praktická funkce pro řidiče těžkých nákladních vozidel.

Základní cena navigace v App Store je 14,99 $.

5) Sygic

Sygic je nejstahovanější aplikací pro navigaci kamionů v operačním programu Android, která je ale také k dispozici pro iOS. Řidiči si mohou navolit typ přepravy a aplikace jim ukáže všechny trasy při zohlednění celkových rozměrů vozidla (výška, šířka, váha). To je ohromně užitečné, protože ihned vyloučí všechny nevhodné mosty a tunely. Dále také informuje o parkovacích stáních a čerpacích stanicích pro nákladní vozy a autobusy.

Sygic stojí v Evropě 129 € a je dostupná pro iOS a Android.

6) Google Maps

Google Maps jsou nejšikovnější a nejznámější navigační aplikací po celém světě. Změní-li se situace na silnici, aktualizace v reálném čase vás automaticky přepne na jinou trasu. Nepřetržitě totiž kontroluje dostupnost a rychlost jiných variant. Funkce ‘Explore nearby’ pomůže najít vhodné hotely, čerpací stanice, kavárny a restaurace, které uživatelé této aplikace hodnotí.

Mapy budou fungovat bez připojení k internetu pouze tehdy, pokud si předem svoji trasu uložíte.

Aplikace je dostupná pro operační systémy iOS a Android a je zdarma.

Truck Parking Europe (Bonus)

Hledání vhodného místa pro parkování může být velmi časově náročné a problematické. Truck Parking Europe je jednička mezi platformami pro parkování těžkých nákladních vozidel. Neustále aktualizované databáze se spoustou ohlasů ostatních řidičů vám pomohou vybrat ideální parkovací místo v okolí přesně podle vašich požadavků a bez zbytečné ztráty času.

Aplikace je dostupná pro iOS a Android a je zdarma.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

blogy

EUROWAG JE PRVNÍM POSKYTOVATELEM MÝTNÝCH SLUŽEB, KTERÝ ZAHÁJIL PŘEDBĚŽNOU REGISTRACI DO NOVÉHO SYSTÉMU ČESKÉ MÝTO

DATE: 24/05/2019 Praha, Česká republika EUROWAG, nejrychleji rostoucí evropský poskytovatel řešení pro silniční dopravu, oficiálně spustil předběžnou registraci do nového mýtného systému ČESKÉ MÝTO pro své zákazníky i … Přečtěte si více..... about EUROWAG JE PRVNÍM POSKYTOVATELEM MÝTNÝCH SLUŽEB, KTERÝ ZAHÁJIL PŘEDBĚŽNOU REGISTRACI DO NOVÉHO SYSTÉMU ČESKÉ MÝTO