Nejlepší podcasty pro řidiče kamionů

Podcast představuje unikátní obsah. Stále sice ještě nedosahuje takové oblíbenosti jako jiné druhy obsahů, jimiž jsou například články nebo videa, ale jeho popularita neustále roste. Podcasty jsou jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak na cestách „konzumovat“ audio informace. Pro ty, kteří ví, jak je správně využít, tak podcasty ztělesňují věrné společníky na cestách s nepřeberným množstvím poskytovaných informací.
Tato rozmanitost má ovšem i své stinné stránky. Z hledání kvalitních přenosů se může stát celkem slušná výzva, kvalitní a zajímavý podcast je jehlou v kupce sena. Proto jsme se rozhodli vám s touto skládačkou pomoci.
Ale než začneme,

Co je vlastně podcast?
Podcasty jsou běžně popisovány jako internetové rozhlasové rozhovory na vyžádání. V zásadě se jedná o záznam nebo řadu zaznamenaného obsahu týkajícího se nějakého konkrétního tématu nebo myšlenky. Tématem může být v podstatě cokoliv, od osobního růstu po účetnictví, či zahradničení.
Pro začátek si stačí jen stáhnout příslušný software pro ukládání podcastů. Existují různé platformy pro poslouchání podcastů. Nejznámější platformou v dnešní době je iTunes, objevily se však i další, jako např. Winamp nebo Juice. Tyto bezplatné platformy poté slouží jako obrovská osobní knihovna. Můžete si zde jednotlivé podcasty stahovat a sestavovat si tak váš program.

Jak podcast poslouchat?
Tablet, iPod, MP3 přehrávač: v podstatě všechna tato média slouží k poslechu podcastů. Nejjednodušší je připojit zvolené zařízení k vašemu počítači, potom už jen stačí přetáhnout podcast na vaše přehrávací zařízení (tablet nebo MP3 přehrávač). Všimněte si, že většina radiostanic již také vytvořila aplikace pro mobilní telefony, které tak možňují stahování podcastů bez potřeby používat počítač.

Jakou mají podcasty konkurenční výhodu?
Je to samotný jejich formát. Čím dál častěji nemají lidé čas číst e-knihy nebo články přes internet (o tištěných knihách ani nemluvě), a proto hledáme obsah, který je pro nás lépe „stravitelný“.
Podcast zvládl převzít výhody různých formátů a spojil je do jednoho. Ano, musíte věnovat pozornost poslechu, ale díky tomu můžete obsah konzumovat kdekoliv a dělat při tom v podstatě cokoliv. Je to formát, který nejméně zasahuje do vašich ostatních aktivit.
Navíc se jedná o formát, který je perfektní pro řidiče.

Podcasty pro řidiče kamionů
Níže uvádíme seznam nejlepších podcastů pro řidiče kamionů:

 1. Trucker Dump – podcast o humorné části života řidičů kamionů
 2. Alice Isn’t Dead – Seriálová fikce o ztracené lásce řidiče kamionu
 3. Trucking Podcast – Podcast speciálně pro řidiče kamionů od řidičů kamionů. Mezi nejoblíbenější témata patří: jak vydělat víc peněz a zážitky řidičů
 4. America’s Truckin’ Network - Abyste mohli poslouchat jejich vysílání, je potřeba si nainstalovat aplikaci iHeartRadio

 

A zde je krátký seznam podcastů, které budou zajímat každého:

 1. Freakonomics Radio – Pokrývá jak zajímavé ekonomické trendy, tak společenské jevy
 2. Science Vs. – Jedná se o nejlepší vědecký podcastový kanál věnovaný všemu ve vesmíru
 3. 60-Second Science - Abyste měli aktuální informace o nejnovějším vývoji v oblasti vědy, nemusí to trvat dlouho - nalaďte jej každý den v týdnu a získáte rychlé zprávy a zasvěcené komentáře ze světa vědy, a zabere to jen minutku
 4. No Such Thing as a Fish – Podcast plný zábavných faktů, záhad a všeho, co by mohlo probudit vaši zvědavost
 5. Revisionist History – Kanál je provozovaný seznamem bestsellerů od New York Times Best Seller a zaměřuje se na konkrétní historické události, které ovlivňují naše dnešní životy
 • 42
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

blogy