Mýtné v Evropě – jak daleko dojedete s mýtným ve výši 100 eur?

Jak všichni víte, nákladní vozidla musí v drtivé většině evropských států platit na dálnicích, silnicích nebo hlavních silnicích mýtné. Mysleli jsme si, že by bylo hezké ukázat vám, jak daleko můžete na některých silnicích s nejdražším mýtným v Evropě dojet za pouhých 100 eur.

Výše mýtného se liší stát od státu a obvykle stojí 6 až více než 50 centů za kilometr v závislosti na státu a druhu nákladního vozidla (emisní třída EURO, hmotnost, počet náprav). Mysleli jsme si, že by bylo hezké ukázat vám, jak daleko můžete na některých silnicích s nejdražším mýtným v Evropě dojet za pouhých 100 eur.

Nejdražšími silnicemi, po kterých se v Evropě jezdí, jsou kvůli nákladům na infrastrukturu bezesporu tunely Mont Blanc a Fréjus, které překračují Alpy, přičemž ceny za 5nápravové nákladní vozidlo EURO V dosahují až 19 eur za km.

Hned po tunelech se musíme podívat na Slovinsko, kde se ceny za km pohybují kolem 0,508 eura za 1 km.

Jak ušetřit peníze na mýtném? Postaráme se o to

Úspora peněz na mýtném je těžký úkol. S registrací u společnosti Eurowag si však můžete být jisti, že budete moci těžit z nejvyšší možné slevy v každém státu, kde sleva platí.

Například v Itálii Vám Eurowag nabídne nejvyšší slevu ze strany italské vlády. V zásadě to může činit až 13 %, vynásobené nejvyšším bonusovým procentem ve výši 2,5, tedy celkem 32,5 % slevy v závislosti na rozhodnutí italského ministerstva.

Ve Francii můžete získat slevu až 13 % a ve Španělsku za určitých podmínek mohou v závislosti na provozovateli dálnice slevy a srážky dosáhnout až neuvěřitelných 50 %! Totéž platí pro tunely Fréjus a Mont Blanc, které jsme zmínili výše, a pro Českou republiku a Slovensko.

Pro více informací nám ještě dnes pošlete zprávu nebo nám zavolejte.

 1. Štrasburk - Paříž
 2. Jonquera - Barcelona
 3. Terst - Bari Nord
 4. Rio Frio - Castro Marim
 5. Pro vnitrostátní silnici třídy A a S
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

blogy

EUROWAG JE PRVNÍM POSKYTOVATELEM MÝTNÝCH SLUŽEB, KTERÝ ZAHÁJIL PŘEDBĚŽNOU REGISTRACI DO NOVÉHO SYSTÉMU ČESKÉ MÝTO

DATE: 24/05/2019 Praha, Česká republika EUROWAG, nejrychleji rostoucí evropský poskytovatel řešení pro silniční dopravu, oficiálně spustil předběžnou registraci do nového mýtného systému ČESKÉ MÝTO pro své zákazníky i … Přečtěte si více..... about EUROWAG JE PRVNÍM POSKYTOVATELEM MÝTNÝCH SLUŽEB, KTERÝ ZAHÁJIL PŘEDBĚŽNOU REGISTRACI DO NOVÉHO SYSTÉMU ČESKÉ MÝTO