Eurowag představil nové řešení pro interoperabilní elektronické mýtné služby (EETS) v Evropě

Na základě podnětu Evropské komise přechází stále více zemí na Evropskou službu elektronického mýtného (EETS), která zaručuje interoperabilitu mezi zúčastněnými členskými státy a přináší dopravním společnostem větší efektivitu a úsporu nákladů. S EETS bude možná platba  mýtného jednou palubní jednotkou (OBU), pod jednou smlouvou a jednou fakturou.

Eurowag je předním poskytovatelem platebních řešení pro výběr mýtného v Evropě a je registrovaným poskytovatelem EETS u Ministerstva dopravy v České republice. Je prvním a jediným poskytovatelem EETS pro střední a východní Evropu. Společnost přichází s novou palubní jednotkou OBU, umožňující úhradu mýtného po celé Evropě.

„Zjednodušená registrace, snadná instalace a uživatelsky přívětivé rozhraní poskytnou zákazníkům Eurowagu zcela nové možnosti včetně úspor nákladů. Doba, kdy čelní skla vozidel jsou plná nespočetných OBU jednotek, končí. Bude možné použít jedinou OBU jednotku, která bude interoperabilní s jinými mýtnými systémy v zemích EETS. Výhody, které přináší dopravcům a řidičům, jsou nesporné,“ vysvětluje Bruno Launois, výkonný ředitel pro mýto ve společnosti Eurowag, a  dodává: „Naše řešení umožní přenos palubní jednotky z jednoho vozu do druhého pomocí bezdrátové aktualizace, čímž se sníží počet požadovaných výměn. Výhody pro dopravce a řidiče jsou nesporné.“

Eurowag je jedním z lídrů trhu s více než desetiletou zkušeností v oblasti evropského mýtného. Poskytuje svým zákazníkům komplexní, transparentní a efektivní řešení pro výběr mýta s nejvyššími možnými uplatnitelnými slevami. Dopravní společnosti se mohou prostřednictvím Eurowagu zaregistrovat do mýtných systémů v celé Evropě (www.eurowag.com).

O společnosti Eurowag

Společnost W.A.G. payment solutions, známá také pod obchodní značkou Eurowag (EW), patří mezi 6 největších evropských poskytovatelů platebních řešení pro silniční mobilitu. Při cestách po celé Evropě umožňuje Eurowag svým zákazníkům platit mýtné, pohonné hmoty a další služby za příznivé ceny, bezpečně a bezhotovostně. Dále zajistí rychlé vrácení spotřební daně a DPH za platby uskutečněné v zahraničí.

Zákazníky Eurowag jsou dopravní a spediční společnosti a také firmy provozující flotily osobních vozidel. Na platební řešení W.A.G. spoléhá více než 250 tisíc řidičů z celé Evropy. Obrat společnosti v roce 2016 přesáhl 25 miliard korun a firma dosahuje dlouhodobého růstu o 25 % ročně. Společnost sídlí v Praze a svá zastoupení má v Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku, Srbsku, Makedonii, Španělsku, Portugalsku, Slovinsku, Turecku, Estonsku, Litvě, Itálii a Ukrajině. Další informace naleznete na www.eurowag.com.

blogy