Eurowag posiluje vedoucí pozici v oblasti telematických dopravních služeb v České republice a na Slovensku

Společnost W.A.G. payment solutions, známá také pod obchodní značkou Eurowag (EW), jedna z nejvýznamnějších společností nabízejících platební řešení pro silniční mobilitu v Evropě, dnes oznámila dokončení akvizice 100% obchodního podílu v Aldobec technologies, předního poskytovatele telematických služeb v silniční dopravě na Slovensku. Spojením Aldobec technologies a Eurowag vznikl největší hráč na československém telematickém trhu. Transakce je součástí dlouhodobé strategie společnosti Eurowag být klíčovým partnerem provozovatelů vozových parků díky nabídce chytrých a ucelených řešení v oblasti silniční mobility. Společný vývoj unikátního integrovaného produktu posílí pozici obou společností na domácích trzích a urychlí zahraniční expanzi.

„Akvizicí Aldobec technologies získáváme přímý přístup na slovenský telematický trh včetně možnosti oslovit stávající zákazníky Aldobec technologies s unikátní nabídkou integrující telematické služby s ostatními službami naší skupiny, které klientům poskytnou zcela novou úroveň kontroly a vyšší efektivitu při řízení vozového parku.,“ uvádí k akviziciMartin Vohánka, zakladatel a generální ředitel společnosti Eurowag.

Pro Aldobec technologies skýtá tato transakce jedinečnou příležitost pro další vývoj produktů a možnost podílet se na zahraniční expanzi skupiny Eurowag. „Spojení se společností Eurowag dává našemu podnikání zcela nový rozměr. Společně se můžeme ještě více soustředit na vývoj uceleného produktu, který bude na poli dopravní telematiky unikátní“ uvádí Ivan Hronec, jednatel Aldobec technologies.

Eurowag vstoupil na trh telematických služeb na začátku loňského roku prostřednictvím akvizice společnosti Princip, největšího hráče na českém telematickém trhu. Expanze do telematického odvětví byla pro společnost strategickým krokem. Eurowag pronikl do rychle rostoucí oblasti telematických služeb a otevřel si cestu k řadě synergických efektů v produktové oblasti. Telematické systémy  monitorují a vyhodnocují informace o provozu vozidla jako je např. spotřeba paliva, zpomalení, zrychlení, použití brzdy či tempomatu, a tak poskytují společnostem důležité informace.  S ostatními službami jako jsou informace o čerpání paliv, spotřebě mýta a dalšími systémy, nabídne Eurowag zákazníkům zcela novou úroveň kontroly a vyšší efektivitu při řízení vozového parku.

O společnosti Eurowag

Společnost W.A.G. payment solutions, a.s. známá také pod obchodní značkou Eurowag (EW), patří mezi 6 největších evropských poskytovatelů platebních řešení pro silniční mobilitu. Při cestách napříč  Evropou využívají zákazníci Eurowag možnosti výhodných úhrad mýtného, pohonných hmot a mnoha dalších doprovodných služeb. Eurowag dále svým klientům poskytuje špičkové tematické systémy zajišťující efektivní řízení a správu jejich vozových parků a také rychlé vrácení spotřebních daní a DPH za platby služeb a produktů uskutečněných v zahraničí. Zákazníky Eurowag jsou profesionální dopravní a spediční společnosti a také firmy provozující flotily osobních vozidel. Na produkty Eurowag spoléhá každý den více než 250 tisíc řidičů z celé Evropy. Růst EBITDA v minulém roce činil více jak 32% při obratu 30 miliard korun. Vedení společnosti sídlí v Praze a své regionální kanceláře má v Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku, Srbsku, Makedonii, Španělsku, Portugalsku, Slovinsku, Turecku, Estonsku, Litvě, Itálii a Ukrajině. Další informace naleznete na www.eurowag.com.

Majoritu ve společnosti vlastní Martin Vohánka, který společnost v roce 1996 založil a řídí dodnes. V lednu 2016 získala 33% podíl ve firmě americká firma TA Associates, přední globální investiční fond specializovaný na silné a rychle rostoucí společnosti v sektoru finančních technologií. Více informací o TA Associates najdete na www.ta.com.

O společnosti Aldobec technologies

Aldobec technologies se specializuje na segment telematických služeb pro nákladní silniční dopravu. Společnost má velice kvalitní produkt a silné portfolio zákazníků z řad velkých, ale i menších privátně vlastněných slovenských dopravců. Společnost Aldobec technologies je předním poskytovatelem webové služby pro monitoring, řízení a optimalizaci vozových parků na Slovensku. Společnost se rovněž úspěšně zabývá monitorování návěsů, přepravovaného zboží a řadou dalších projektů v oblasti telematiky, security a IoT (Internet of Things). Společnost Aldobec technologies byla založena Ivanem Hroncem v roce 2006 a sídlí v Bratislavě.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

blogy