5 důvodů proč od vás řidiči odcházejí

Podnikání v oblasti kamionové dopravy se rychle vyvíjí a problém s nedostatkem řidičů se rok od roku zhoršuje. Proč stále více zkušených řidičů opouští své povolání?

Na první pohled se může zdát, že práce řidiče nákladního vozu je snadná. První dojem však v tomto případě klame. Dálnice, tesklivé písně linoucí se z rádia, nekonečné horizonty – jenže život na silnici zdaleka není tak romantický a jednoduchý, jak by se mohlo zdát.

Tady je 5 hlavních důvodů, proč řidiči nákladních vozů opouštějí svou práci:

1) Nejde vždy o peníze

Výdělek pochopitelně bývá hlavním důvodem pro změnu zaměstnání. Dostatečný plat, dobré zdravotní pojištění a další benefity hrají při rozhodování, jestli zůstat, nebo odejít, velikou roli. Když však uvažujeme o finančních ziscích, je důležité podívat se na celý balíček a ne jen na vyplácenou mzdu. Mež 10 let, protože mu pomluvili jsme například s řidičem, který pracuje u jednoho zaměstnavatele již více náhá s úhradou plaveckých lekcí pro jeho děti. Program výhod šitý na míru může být opravdu pro jednotlivé zaměstnance důležitý.

Nicméně peníze kupodivu nejsou hlavním problémem.

2) Málo času stráveného doma

Přestože jsou v dnešním světě motivací pro většinu rozhodnutí peníze, téměř polovina řidičů, kteří nechali řízení, zdůrazňuje, že hlavním důvodem bylo málo času na soukromý život. Řidiči všech speditérských společností si nejčastěji stěžují na to, že čas na rodinu si často nemohou naplánovat, doma pobývají jen krátce a zřídkakdy.

3) Vztah s nadřízeným

Vztah mezi šéfem a zaměstnancem je velmi komplikovaný v mnoha ohledech. Pro řidiče kamionů zprostředkovává jejich nadřízený kontakt se společností, a proto je tak zásadní, aby si spolu rozuměli. Špatný vztah s nadřízeným je dalším důvodem, proč řidiči dávají výpověď.

4) Nikomu se nelíbí, když není dostatečně ohodnocený

Jak všichni víme, pokud jde o peníze, je velmi důležitá transparentnost a dialog.

Spolu s nedostatkem řidičů, který momentálně zažívá naše odvětví, se množí také stížnosti na nedostatečné ohodnocení. Podniky by se měly více zaměřit na to, aby řidičům vysvětlily, jakým způsobem je platí od hodiny a jak se honorář za každé zdržení snižuje.

Elektronické mzdové systémy a transparentní systémy odměňování mohou pomoci zmírnit dopady tohoto problému.

5) Odměny a ocenění

Každá společnost by měla uvažovat o tom, jak by mohla odměňovat řidiče, kteří u ní pracují delší dobu. Nikdo nechce strávit celý život v zaměstnání, které nenabízí žádné možnosti postupu, i když jsou mzdové ohodnocení a pracovní podmínky jinak dobré. Je velmi důležité vědět, že budoucnost vždy nabízí něco lepšího, a přestože změny budou třeba malé, opravdu na nich hodně záleží.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

blogy