4 způsoby, jak zaplatit mýtné v Německu

Nedávno se zvýšil počet možností, jak si můžete rezervovat a zaplatit mýtné v Německu. Shrňme si je v krátkém přehledu.

Jak už možná víte, německá vláda se od 1. července 2018 rozhodla rozšířit mýtné na všechny federální silnice. Jsou tu také další novinky použitelné pro mýtné v Německu: mýtný operátor Toll Collect nabízí nové způsoby placení mýtného. Níže uvádíme všechny aktuální možnosti.

1.      Automatické přihlášení přes OBU

Určeno pro: časté uživatele německých silnic

Prostředky: namontované OBU

Platba: pozdější platba

Nejjednodušší způsob, jak se zapojit do mýtného systému je pomocí automatického přihlášení. To se provádí pomocí palubní jednotky (OBU) v kamionu, která se stará o přihlášení a výpočty. Můžete registrovat svou společnost a vozidla s Eurowag/Toll Collect. Poté obdržíte potvrzení o registraci jednotlivých kamionů e-mailem nebo poštou. Pokud byla všechna data o vozidle zadána správně, můžete si dohodnout schůzku se servisním partnerem, který má oprávnění od společnosti Toll Collect k namontování palubní jednotky.

2.      Manuální přihlášení přes mýtný terminál

Určeno pro: nepravidelné uživatele německých silnic

Prostředky: přihlášení na mýtném terminálu

Platba: předplatné

Alternativou k automatickému systému je manuální přihlášení, které lze provést buď na nových nebo starých terminálech mýtného. Tyto terminály lze nalézt v Německu a v sousedních zemích poblíž křižovatek, zastávek kamionů, servisních ploch a čerpacích stanic.

Kdokoliv se může přihlásit na terminálu bez jakékoliv registrace. Je to jednoduché jako nákup jízdenky – zaplatíte pouze za cesty, po kterých cestujete.

Dostupnými jazyky jsou němčina, angličtina, francouzština, polština a celý proces trvá pouze pár minut.

3.      Manuální přihlášení prostřednictvím Zákaznického portálu

Určeno pro: nepravidelné uživatele německých silnic

Prostředky: přihlášení online přes webové stránky Toll Collect

Platba: předplatné

Jednoduše jděte na úvodní stránku webových stránek společnosti Toll Collect a klikněte na tlačítko „Book a route“. Je to stejný proces jako na mýtném terminálu – není zapotřebí registrace, trvá několik minut, dostupnými jazyky jsou: němčina, angličtina, francouzština nebo polština.

4.      Manuální přihlášení přes aplikaci

Určeno pro: nepravidelné uživatele německých silnic

Prostředky: přihlášení pomocí aplikace Toll Collect

Platba: předplatné

Chcete-li se přihlásit prostřednictvím aplikace, musíte ji nejprve stáhnout – je dostupná pro operační systémy Android, iOS a Windows Phone a je zdarma.

Poté postupujeme stejným způsobem.

Naše doporučení: pokud často cestujete do Německa, OBU je Vaší nejlepší volbou. Zaregistrujte se pro mýtné v Německu prostřednictvím klientského webu Eurowag aby Vám naše oddělení péče o zákazníky pomohlo s tímto procesem!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

blogy