Hotline

Vedení společnosti W.A.G.

Vrcholový management je základním kamenem firmy a jejích hodnot. Lidé ve vedení společnosti W.A.G. při své práci vycházejí z důvěry, integrity a týmové spolupráce.Představenstvo a dozorčí radu tvoří manažeři s vysokým tvůrčím potenciálem, dlouholetými zkušenosti a hlubokou expertizou z oblasti mezinárodního obchodu, dopravy, financí a ropného průmyslu.

Právě díky těmto hodnotám a jejich unikátní syntéze společnost dlouhodobě vytváří inovativní produkty a služby, které díky své vysoké kvalitě a přidané hodnotě pro zákazníka získávají stále silnější pozici na mezinárodním poli vydavatelů flotilových karet.

Naší misí je být pro naše zákazníky klíčovým partnerem v oblasti řešení pro silniční mobilitu, poskytovat jim ucelené a komplexní produkty a služby při použití moderních, digitálních technologií. Neustálá touha po zlepšení a po spokojených zákaznících z nás dělá spolehlivé obchodní partnery a atraktivní cíl pro investice.

 

Představenstvo

 

Martin Vohánka
Chief Executive Officer, předseda

Krátce po ukončení středoškolských studií Martin založil společnost W.A.G., kterou nyní řídí z pozice předsedy představenstva.

V současnosti W.A.G. payment solutions, a.s. patří do šestice největších poskytovatelů platebních řešení pro mobilitu v Evropě.

Martin přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze a je nositelem titulu MBA, který získal na univerzitě v Pittsburghu.

Martin se dlouhodobě věnuje otázkám rozvoje občanské společnosti a je spoluzakladatelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a Nadace BLÍŽKSOBĚ.

V roce 2014 se stal finalistou soutěže EY Podnikatel roku.

 

David Holý
Vice-President Business Administration, místopředseda

Ihned po návratu z univerzity v roce 1996 se David rozhodl, že se zaměří na sektor dopravy a mezinárodní obchod. Ke společnosti W.A.G. se připojil jako první zaměstnanec.

V průběhu let pomáhal David k dosažení úspěšného a ziskového rozvoje společnosti W.A.G. David je tvůrcem všech tzv. back office systémů, které přispěly k trvalému vysokému růstu. Mezi některé jeho úspěchy patří navržení současného systému palivových karet, který zajišťuje společnosti W.A.G. konkurenční výhodu na trhu.

Tomáš Svatoň
Vice-President Corporate Controlling, člen

V roce 1996, po absolvování pardubické univerzity (v oborech marketing, management a logistika), začal Tomáš pracovat pro společnost PARAMO, a.s. V letech 2003–2006 působil jako obchodní ředitel PARAMA a jako člen statutárních orgánů jeho dceřiných společností. Poté dva roky pracoval jako ředitel a člen představenstva polygrafické skupiny Obchodní tiskárny, a.s.

Se společností W.A.G. Tomáš spolupracuje od listopadu 2008. V dubnu 2009 byl jmenován výkonným ředitelem.

Pascal Guyot
Vice-President Corporate Development, člen

V průběhu více než dvaceti let získával Pascal rozsáhlé mezinárodní zkušenosti na vedoucích pozicích v naftovém průmyslu, v oblasti palivových karet a elektronického obchodování.

Pascal pracoval 13 let u společnosti TOTAL. Jako generální ředitel společnosti "PAN Europe Card", konsorcia hlavních naftových společností, které jsou partnery společnosti TOTAL v oblasti mezinárodních palivových karet, úspěšně řídil rozvoj této skupiny. Poté jeho kariéra pokračovala u společnosti AMADEUS, světové jedničky na poli technologií pro aerolinie.

Pascal je držitelem titulu MBA získaného na obchodní akademii EDHEC.

CxO

Attila Dsupin
Chief Commercial Road Transport Officer

Attila pracoval celkem 18 let na různých obchodních a finančních pozicích v mezinárodní skupině MOL, která působí v oblasti ropného a energetického průmyslu. Z toho v posledních několika letech byl generálním ředitelem společnosti MOL v České republice.

Do společnosti W.A.G. přišel v srpnu 2016 a to na pozici Chief Commercial Road Transport Officer (CCO).

Klaus Burkart
Chief Shared Service Center Officer

Klaus má bohaté zkušenosti z oblasti řešení mobility pro dopravní společnosti. Během své kariéry pracoval v mnoha evropských zemích a také v Číně. Před svým příchodem do W.A.G. působil osm let na různých pozicích v německé společnosti DKV, mimo jiné také jako viceprezident pro oblast Eurasie.

Do firmy W.A.G. přišel Klaus v prosinci 2016 a zastává v ní pozici Chief Shared Service Center Officer (CSO).

Tomáš Michek
Chief Financial Officer

Po studiu ekonomie Tomáš v letech 2005–2008 působil ve společnosti Fujitsu Siemens Computers. Nejprve jako controller a následně regionální controller pro střední a východní Evropu.

Ve společnosti W.A.G. působí od října 2008. Nejprve jako vedoucí účetního a controllingového oddělení a od dubna 2015 zastává pozici Chief Financial Officer (CFO).

Martin Hannsmann
Chief Quality Officer

Po studiích statistiky a pravděpodobnosti Martin několik let učil na Západočeské univerzitě v Plzni. Od roku 1996 byl manažerem kvality ve švédské společnosti PLM, která se posléze přejmenovala na firmu Rexam, respektive Petainer. V roce 2003 byl jmenován ředitelem závodu v Aši, jenž během jeho více než desetiletého působení ve funkci získal několik uznávaných ocenění.

Do společnosti W.A.G. přišel v říjnu 2014 a to jako Chief Quality Officer (CQO).

Ivan Jakúbek
Chief Corporate Development Officer

Ivan má více než 15 let zkušeností s vedením rychle rostoucích společností. Před příchodem do W.A.G. působil v Enterprise Investors, kde získal bohaté zkušenosti z oblastí softwarových produktů, finančních služeb a mezinárodní kamionové přepravy. Ivan se spolupodílel na budování úspěšných strategií například pro společnosti jako AVG Technologies, Kofola nebo STD Donivo. Ivan se dlouhodobě věnuje podpoře občanské společnosti a to zvláště v oblasti vzdělávání. Je také prezidentem Slovenské asociace rozvojového kapitálu.

Ve společnosti W.A.G. působí od dubna 2017.

Dozorčí rada

Ketil Thorsen
Předseda

Ketil je nezávislý konzultant s bohatými zkušenostmi s prací pro mezinárodní společnosti z oblasti ropného průmyslu, platebních řešení a retailu. Po studiích ekonomie pracoval 16 let na různých pozicích pro společnost Royal Dutch Shell. Po svém působení v poradenské společnosti Accenture byl postupně několik let generálním ředitelem firem Bravia v Norsku, Grensemat a KBÄ. V letech 2009 – 2014 pracoval pro společnost WEX, kde měl na starost zavádění palivových karet na nových trzích.

Martin Burda
Člen

Martin má za sebou více než dvacetiletou kariéru v oblasti správy aktiv. Více než 15 let byl investičním ředitelem ING Investment Management (CR) a generálním ředitelem Investiční společnosti České spořitelny – největší české investiční společnosti s celkovými aktivy ve správě v objemu 150 miliard korun. V roce 2015 spoluzaložil investiční fond Sirius Investments SICAV, v němž je statutárním ředitelem.

Ajit Nedungadi
Člen

Ajit v současnosti zastává pozici Managing Partner v přední světové soukromé investiční společnosti TA Associates. V rámci ní působí ve vedení následujících společností: Access Technology, CIPRÉS a W.A.G. Zájmy TA Associates zastupuje také ve firmách AVG Technologies, Dr Lal PathLabs a Micromax Informatics. Před svým příchodem do investiční společnosti působil ve firmách Trilogy Software, Investcorp International a Credit Suisse First Boston. Ajit je absolventem Harvard Business School.

Joseph Morgan Seigler
Člen

Joseph je Managing Director přední světové soukromé investiční společnosti TA Associates a v rámci své pozice hájí zájmy TA Associates ve vedení následujících vybraných podniků: Access Technology, Flashtalking, Think project! a W.A.G. Před svým příchodem do investiční společnosti v roce 2002 působil v americké investiční bance Morgan Stanley a ve společnosti Raymond James. Joseph vystudoval Yale University a Stanford Graduate School of Business.

Alexander Joachim Heinrich Trautmann
Člen

Alexander je ostříleným manažerem s dlouhými mezinárodními zkušenostmi z oblasti financí, krizového managementu, IT a obchodu v oblasti poskytování platebních řešení a zkušenosti má také z leteckého, turistického a automobilového průmyslu. Působil jako CEO ve společnosti DKV Euro Service, která je předním vydavatelem palivových karet pro přepravní společnosti. Během své kariéry působil také na manažerských pozicích ve společnosti Volkswagen Financial Services, kde měl na starost karetní služby pro automobilky MAN a Scania. V současnosti je Alexander nezávislým konzultantem pro management a od prosince 2016 je členem dozorčí rady W.A.G.

Petr Bartoň
Člen

Petr je manažer s bohatými zkušenostmi z online a mobilní sféry, v níž se pohybuje zhruba 20 let. Je zakladatelem a ředitelem společnosti Lundegaard, která klientům zajišťuje digitální služby. K nim patří například BNP Paribas Personal Finance, 3M, Česká spořitelna, T-Mobile, Cofidis, Prague Airport, ALD Automotive a ABB. V roce 2002 Petr inicioval vznik oborové asociace dodavatelů internetových řešení – Asociace.BIZ, která sdružuje nejvýznamnější oborové firmy působící v Česku.

Vlastnická struktura

60,11 % Martin Vohánka
35,52 % prostřednictvím vlastněné společnosti Couverina Business

33,24 % Bock Capital EU
Luxembourg WAG S.a.r.l.

6,65 % Minoritní akcionáři
z řad managementu

Kontaktujte nás

Vyberte si kartu na míru

Karty Eurowag  jsou uzpůsobené přímo na míru Vašemu podnikání

Řešení pro velké a střední dopravní společnosti

Pro tyto společnosti je ideálním řešením palivová karta Eurowag One.

Více o Eurowag One

Řešení pro spediční společnosti

Speciálně pro spedice a jejich smluvní dopravce jsme navrhli unikátní produkt – kartu Eurowag Vector.

Více o Eurowag Vector

Řešení pro menší dopravce

Přímo pro menší dopravce a firemní vozidla je navržena předplacená karta Eurowag Easy.

Více o Eurowag Easy

Řešení pro firmy s flotilami osobních a dodávkových vozidel                           

Přímo pro firmy s flotilami osobních vozidel je navržena předplacená karta Eurowag Fleet.

Více o Eurowag Fleet